Wickey
Wickey logo

Fabryka placów zabaw

Zamów dzisiaj, aby bawić się w Wielkanoc!


Informacje o drewnie

Właściwości

Impregnowane drewno Wickey z sosny i świerku pochodzi z naturalnych i zrównoważonych upraw i zapewnia wyjątkową trwałość w zastosowaniu na zewnątrz. Nadaje naszym produktom solidne podstawy, które zapewniają wesołą i bezpieczną zabawę.

Drewno jest produktem naturalnym i żadne drzewo nie jest takie samo. Dlatego małe pęknięcia i sęki są całkowicie normalne. Zgodnie z normą DIN 4074 statyka drewna nie jest podatna na pęknięcia mniejsze niż jedna czwarta długości lub grubości belki - wręcz przeciwnie, pokazuje nawet, że drewno nadal pracuje!

W przypadku przechowywania w szczególnie wilgotnych lub suchych warunkach drewno może nieznacznie się rozciągnąć lub skurczyć. To jest nie tylko nieszkodliwe, ale też dobre, ponieważ drewno w taki dobry sposób reaguje na wpływ czynników atmosferycznych i środowiskowych.

Jeżeli produkt Wickey ma niewielkie białe lub zielonkawe przebarwienia, nie jest to powód do niepokoju. Może zdarzyć się, że sól z drewna lub środka impregnującego gromadzi się i wystąpi na powierzchni. Plamy te można zignorować. Jeśli jednak będą Tobie przeszkadzały, można w tych miejscach nieco zeszlifować.

Impregnowanie

Nasze drewno zapewnia wieloletnią radość z zabawy i aby to móc zagwarantować, konserwujemy je. W tym celu impregnujemy je podczas procesu ciśnieniowego. W tym przypadku w drewno wtłaczane są pod wysokim ciśnieniem sole ochronne. Skutkuje to długotrwałą ochroną drewna przed insektami, grzybami, zgnilizną oraz przed skutkami stałego kontaktu z ziemią i wodą.

Niewielka ilość wilgoci nie jest powodem do zmartwienia: z doświadczenia wynika, że może trochę potrwać, zanim wilgoć powstająca podczas procesu impregnowania całkowicie wyparuje z drewna. Ważne jest tylko, aby drewno rozpakować natychmiast po dostarczeniu i do momentu budowy przechowywać w suchym miejscu.

Pielęgnacja i kreatywność

Nie ma potrzeby dodatkowo lazurować lub lakierować naszego drewna. Dzięki odpornej na działanie wody impregnacji ciśnieniowej jest ono zabezpieczone w najlepszy sposób przed działaniem wody i pogody. Jeżeli mimo to chcesz zabezpieczyć powierzchnię, oczywiście drewno można pokryć specjalną powłoką malarską. Przed zakupem należy upewnić się, że substancja ta jest nieszkodliwa dla dzieci oraz środowiska naturalnego.

Jeżeli chcesz nieco odświeżyć lub zmienić plac zabaw, możesz go oczywiście pokryć lakierem odpornym na działanie warunków atmosferycznych! Należy zadbać o to, aby lakier nie był szkodliwy dla dzieci i żeby możliwie długo utrzymywał się na produkcie! Zalecamy trwałe farby ochronne z certyfikatem zgodnie z normą DI EN 71 część 3. Farby te są odpowiednie dla dzieci.

Wskazówka: przed malowaniem drewno należy wyszlifować papierem ściernym. Na szorstkiej powierzchni farby nie tylko lepiej się trzymają, ale także dzięki szlifowaniu usuniesz jednocześnie zanieczyszczenia na warstwie wierzchniej drewna.

Wskazówki

Ze względu na ciśnieniową impregnację naszego drewna i ciągłą pracę drewna może się zdarzyć, że w niektórych miejscach pojawią się ślady soli. Ślady te można po prostu zeszlifować albo po prostu zostawić, jeśli to nie przeszkadza.

Jeśli drewno będzie wilgotne lub było długo przechowywane, może się zdarzyć, że zmieni się jego objętość. Aby tego uniknąć, należy je wysuszyć i nie przechowywać zbyt długo. Ponadto nie chcesz przecież, aby Twoje dzieci zbyt długo czekały na swój nowiutki plac zabaw Wickey, prawda?