Wickey

Wickey logo

Fabryka placów zabaw

Zamów już dziś i baw się na Święta!


Informacje dotyczące kategorii Wickey

Informacje ogólne

Ponieważ prowadzimy nasz biznes tylko online, sprzedajemy produkty wyłącznie przez Internet. Nasza porada: zaglądaj często na naszą stronę na Facebooku. Regularnie zaskakujemy naszych klientów świetnym akcjami rabatowymi!

Ponieważ leży nam na sercu dobro środowiska, nie używamy katalogów papierowych. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć idealne miejsce do zabawy dla Twoich dzieci.

Salon wystawowy nie jest obecnie planowany. Jeśli jednak będziesz przejeżdżać w pobliżu, zapraszamy. Zobaczysz różne place zabaw ustawione na terenie naszego zakładu. Możesz także spojrzeć na naszą stronę z opiniami klientów na temat naszych placów zabaw.

Aby dobrze wyposażyc place zabaw, szkoły, oraz przedszkola oferujemy także urządzenia przeznaczone do użytku publicznego. Nasze wieże do zabawy PRO i Hy Land spełniają europejską normę EN-1176 i są odpowiednie do użytku w miejscach publicznych. Więcej urządzen do użytku publicznego znajdziesz tutaj: Publiczne place zabaw

Ponieważ przepisy mogą się różnic nie tylko na szczeblu miedzynarodowym, ale również regionalnym, polecamy uzyskać informacje dotyczącą aktualnych przepisów w lokalnym inspektoracie budowlanym.

Utylizacja

Po demontażu zwróć uwagę na prawidłową utylizację. W swoim urzędzie miasta lub gminy dowiesz się, gdzie możesz zutylizować impregnowane drewno.

Konserwacja

Jak przy każdym użytkowaniu, również przy naszych wieżach zabaw mogą pojawić się oznaki zużycia. Dlatego polecamy, regularne sprawdzanie dokręcenia śrub, a także zamocowania desek i akcesoriów.

Place zabaw, domki i akcesoria

Spokojnie rozejrzyj się w naszym sklepie internetowym. Oferowane tam akcesoria można bez problemu zamontować na każdym placu zabaw. Poszczególnych modułów rozszerzeniowych do placów zabaw nie można obecnie zamówić osobno (dodatkowo).

Na pewno kotwy do zabetonowania w podłożu. Są one niezbędne do zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa placu zabaw lub huśtawki. Na stronie danego produktu znajdziesz zalecane przez nas kotwy.

W Wickey znajdziesz place zabaw i domki o różnych wysokościach podestu. To, który plac zabaw będzie idealny dla Ciebie, zależy zawsze od Twoich wymagań i życzeń. Czy Twój ogród jest raczej mały, a dzieci dopiero zaczynają się wspinać i huśtać? Być może wystarczy wieża z wysokością podestu 90 cm lub 120 cm i krótszą zjeżdżalnią. Duże wieże do zabawy z podestami o wysokości 150 cm lub 210 cm i modułami dodatkowymi są świetne dla starszych dzieci - i długotrwałej zabawy.

Ostatnie zdjęcie w galerii na stronie danego produktu zawiera informacje o długości, wysokości i szerokości artykułu.

Kierownice, lunety itd. można zamontować na każdym placu zabaw w miejscu, gdzie Twoim zdaniem będą najlepiej pasowały. Zjeżdżalnie muszą oczywiście pasować do podestu Twojego placu zabaw.

Zasadniczo nie ma żadnych wymogów dotyczących liczby bawiących się dzieci. Należy jednak pamiętać, że poszczególne podesty mają maksymalną nośność 100 kg. Maksymalne obciążenie elementów takich jak huśtawka, zjeżdżalnia itd. wynosi 50 kg.

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 140 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg. Granica obciążenia poszczególnych podestów to 100 kg.

W obszarach publicznych obowiązkowe jest stosowanie mat bezpieczeństwa. Ile ich potrzebujesz i gdzie je umieścić możesz znaleźć na stronie produktu, w dokumencie PDF znajdującym sie pod szczegółami produktu. Do prywatnego korzystania z naszego wyposażenia placów zabaw nie istnieje wymóg prawny dotyczący mat bezpieczenstwa. Jesli twoja wieża stoi jednak na twardej ziemi, przykładowo na kamienistym podłożu, zalecamy dla bezpieczeństwa użycie mat chroniących przed upadkiem.

Huśtawki i piaskownice

Zasadniczo jest to oczywiście możliwe. Jednak gałąź musi być wytrzymała i nie mieć rozgałęzień, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla dzieci podczas huśtania. Nasze okrągłe obejmy do huśtawek doskonale nadają się do tego celu. Musisz jednak pamiętać, że montaż na innych przedmiotach wykonujesz na własną odpowiedzialność.

Tak jak w przypadku naszych placów zabaw, również słupki huśtawki muszą zostać zamocowane kotwami zabetonowanymi w podłożu. Na stronie danego produktu znajdziesz zalecane przez nas kotwy.

Z reguły zalecamy ustawienie huśtawki w bezpiecznej odległości dwóch metrów od innych dużych przedmiotów lub przeszkód.

Stosujemy następujące wartości orientacyjne: nasze belki huśtawek/belki poprzeczne mają maksymalną nośność 140 kg, nasze standardowe siedziska do huśtawek dla dzieci - 50 kg.

W Wickey nie sprzedajemy piasku. Wysokiej jakości piasek do swojej piaskownicy znajdziesz jednak w dobrze zaopatrzonym sklepie z materiałami budowlanymi.

Małe szczeliny między deskami lub między pokrywą a piaskownicą zapobiegają powstawaniu pleśni z powodu gromadzenia się wilgoci.

Nasze drewno jest impregnowane ciśnieniowo. Podczas tego procesu środek impregnujący jest wciskany w drewno pod wysokim ciśnieniem. Proces ten chroni drewno nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również przed organizmami, których rozwój mógłby zniszczyć drewno. Możesz samodzielnie aktywnie zapobiegać pleśni, odpakowując drewno od razu po otrzymaniu i przechowując je w suchym miejscu aż do montażu.