Wickey

Wickey logo

Fabryka placów zabaw

Halloween – Spooktacular Specials aż do 02.11.2020!


Montaż i bezpieczeństwo

Instrukcja montażu i realizacja

Instrukcję montażu dostarczymy wraz z zamówieniem w załączonej torbie śrubowej. Jeśli, wbrew oczekiwaniom, nie zostanie uwzględniony, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta za pośrednictwem [email protected], a my wyślemy Ci go ponownie.

Na podstawie doświadczenia budowa przy udziale pomocnej pary rąk i dzięki szczegółowej instrukcji montażu idzie całkiem szybko - Pi razy oko i zależnie od zręczności manualnej, potrzebujesz na nasze mniejsze wieże około 6 godzin pracy bez kotwienia. Dla większych wież, polecamy zaangażować dwóch pomocników. Wtedy potrzebujecie około 8 godzin pracy. A kiedy już Twoi przyjaciele są w pobliżu, mogą zostać rownież na wspólnej kolacji. Brakuje Ci czasu na samodzielne ustawienie placu zabaw? W Niemczech (z wyłączeniem wysp), Belgii i Holandii oferujemy usługę montażową.

Deski i słupki są upiłowane na gotowo, wymagane śruby z nakrętkami są częścią dostawy. Do montażu potrzebujesz następujących narzędzi:


Wkrętarka

Poziomica

Gumowy młotek

Kątownik

Zestaw kluczy nasadowych

Wskazówka: Podczas dołączania dostarczonych śrub należy użyć właściwego rozmiaru wiertła, aby zapobiec przedwczesnej rdzy i uszkodzeniom.


Zanim skontaktujesz się z serwisem montażowym upewnij się, że dostarczone zamówienie jest kompletne i bez wad. To zaoszczędzi Tobie wysiłek, czas i pieniądze a Twoi pomocnicy będą mogli spokojnie iść do pracy.

Główne elementy - kadłub placu zabaw - należy zbudować dokładnie jak opisano w instrukcji montażu. Wszelkie zmiany w tej konstrukcji odbywają się na własne ryzyko i mogą spowodować nie tylko utratę gwarancji, ale także zagrozić bezpieczeństwu Twoich dzieci. W przypadku wielu placów zabaw istnieje możliwość budowy w lustrzynanym odbiciu. Oznacza to, że pozycja akcesoriów jak zjeżdżalnia czy ścianka do wspinaczki mogą zostać zamienione. Jeśli nie jesteś pewien, czy dotyczy to Twojego placu zabaw, nasz dział obsługi klienta chętnie pomoże.

W celu montażu potrzebna jest wiertarka z wiertłem o średnicy 4 mm i długości minimalnej 5 cm. Ponadto potrzebny będzie drobny papier ścierny w celu zeszlifowania nadmiaru po wierceniu powstałego na wierzchniej stronie zjeżdżalni. W celu podłączenia niezbędny będzie półcalowy wąż oraz opaska zaciskowa do zabezpieczenia.
Uwaga: Należy zwrócić uwagę, aby nasze falowane zjeżdżalnie 175 cm, 220 cm i 300 cm wyposażone były w przyłącze wody.

Z tyłu zjeżdżalni znajduje się rura przyłączeniowa, która oznacza miejsce podłączenia wody. Wiertarkę należy prowadzić od dołu przez rurkę i w ten sposób rozpocząć nawiercanie otworu. Powstające w ten sposób krawędzie można usunąć nakładając końcówkę wiertła. Pozostałe wióry można ostrożnie zetrzeć delikatnym papierem ściernym. Wskazówka: podczas szlifowanie nie należy używać zbyt dużego nacisku, aby unkinąć postawania rys na zjeżdżalni. Następnie należy przykręcić półcalowy wąż do rurki przyłączeniowej i zamocować go przy pomocy opaski zaciskowej. I już można rozpocząć wodne zabawy!

Podłoże i mocowanie

Plac zabaw Wickey należy najlepiej zbudować na równej powierzchni. Powierzchnia trawiasta lub piaszczysta z odpowiednią ilością miejsca wokół są w tym celu adekwatne. W przypadku twardego podłoża zalecane jest wyłożenie mat chroniących w razie upadku.

Nawet jeśli Twój plac zabaw zdaje się być stabilny i bezpieczny: aby zapewnić bezpieczeństwo Twoim dzieciom zalecamy, aby każdy plac zabaw zakotwiczyć do podłoża. Dzięki zakotwiczeniu jeszcze bardziej podniesiesz stabilność placu zabaw lub huśtawki! Wszystkie kotwy przykręcone są do słupków ścianki wspinaczkowej i w zależności od wybranego rodzaju kotwy - nie są widoczne z zewnątrz. Ogólnie zalecamy zakotwiczenie w podłożu każdego słupka placu zabaw prowadzącego do podłoża. Drabinki i ścianki wspinaczkowe należy także zamocować 2 kotwami.

Wskazówka:
nasze kotwy kątowe nadają się idealnie do każdego placu zabaw

Kotwy należy zamówić dodatkowo do Twojego placu zabaw. Oberzyj stronę internetową Twojego produktu: tam podajemy informacje dotyczące rodzaju i ilości kotw, które zalecamy do Twojego placu zabaw.

 •  
  Kotwa wkręcana
  Kotwa Safety
  Kotwa naroźna
 •  
  Grundanker
  Bodenanker
  Winkelanker
 • Belki kwadratowe / Drabinki pochyłe
 • Słupki huśtawki
   
 • Słupki okrągłe
   
 • Seria Tiny/Flyer
   
 • Seria Smart/Prime
 • Luźna, piaszczysta ziemia (zawsze zabetonować)
 • Twarde podłoże kamieniste
   
 • Wskazówki do montażu
  Prosty montaż

  Do wkręcenia lub zabetonowania
  Prosty montaż*

  Do zabetonowania
  Prosty montaż*

  Do zabetonowania
  Prosty montaż*

  Do zabetonowania
  Prosty montaż*

  Do zabetonowania
 • Stabilność
  Stabilnośc i bezpieczeństwo
  (Standard)
  Stabilnośc i bezpieczeństwo
  (Premium)
  Stabilnośc i bezpieczeństwo
  (Premium)

*Zalecenie: Do zamocowania po wewnętrznej stronie, Kotwa niewidoczna z zewnątrz

Wbetonowanie

Odstęp bezpieczeństwa i ochrona przed upadkiem

Przeszkody, takie jak drzewa, żywopłoty lub mury przeszkadzają nie tylko podczas zabawy, ale stwarzają także duże ryzyko obrażeń. Dlatego zalecamy zastosowanie odstępu bezpieczeństwa minimum 2 metrów wokół całego placu zabaw, aby zagwarantować niczym niezakłóconą radość z zabawy. Każdorazowo punktem odniesienia powinien być najdalej wysunięty punkt lub słupek placu zabaw lub huśtawki.

Aby zredukować ryzyko obrażeń zalecamy wyłożenie mat ochronnych. Nasze maty ochronne mają wymiary 50x50 cm. Zalecamy ułożenie minimum

 • 2 sztuki na każdą zjeżdżalnię
 • 4 sztuki na każdą ściankę wspinaczkową lub drabinkę
 • 4 sztuki pod każdą liną wspinaczkową lub siecią do wspinaczki
 • 4 sztuki pod każdą drabinką linową
 • 6 sztuk pod każdym siedziskiem huśtawki

Serwis montażowy

Aktualnie nasz serwis montażowy Wickey dostępny jest w Niemczech, Belgii i Holandii (z wyłączeniem wysp).

Zapytaj po prostu wśród przyjaciół lub znajomych. Może znajdzie się pośród Was utalentowany majsterkowicz. Oczywiście możesz popytać także u zaufanego ogrodnika. Zazwyczaj oferują oni usługi montażowe zabawek ogrodowych.